מיגון פלדה – הגנה חסרת פשרות נגד אש

בניגוד למה שרבים חושבים, אש מהווה סכנה לא רק למוצרי נייר ועץ אלא גם ל… פלדה!

פלדה, כמו כל מתכת קיימת, עמידה עד טווח חום מסוים (550 מעלות), ולאחריו היא מתחילה לאבד חוזק ומשנה צורה בהתאם לעומסים המופעלים עליה. עובדה זו מובילה למסקנה מתבקשת – שלדי פלדה לבניינים ומפעלים זקוקים אף הם למיגון מפני אש, זאת כדי לשמור על יציבותם ועל בטיחות השוהים במתקנים מסוג זה.

מיגון פלדה – יש חיה כזו

ישנם מספר פתרונות מיגון פלדה שמסוגלים לספק הגנה לפלדה עד ל-4 שעות, זמן שמאפשר לפתרונות ההגנה ההיקפיים (אם הותקנו כאלה) לבצע את פעולתם כפי שמצופה מהם, וזמן שמספיק ללוחמי האש להצטרף למערכה ולנצח את האש – תוך שמירה על בטיחותם! קונסטרוקציית הפלדה מוגנת ולכן אינה מאבדת מיציבותה, מה שמונע מהמבנה לקרוס ולסכן את בטיחותם וחייהם. שימוש במיגון פלדה כבר הוכיח את עצמו במקרים רבים מסוג זה, והוכיח את יעילותו בצמצום הסיכון לשוהים במקום לצד השגת זמן תגובה לטיפול במקרה השרפה.

 מתוך מגוון הפתרונות הקיימים, איך תדעו איזה פתרון הוא הטוב ביותר עבורכם?

הפתרונות נבנו כך שיותאמו לצרכים ולאילוצים הקיימים במבנה, כך שיש לבחון אותם מול גוף מקצועי שיידע להמליץ על המיגון האפקטיבי ביותר, שעולה בקנה אחד עם אילוצי התקציב, אילוצי הבנייה, התקנים המחמירים הקיימים בישראל וכמובן – על הדרך המתאימה בה המיגון משרת את הצרכים האדריכליים/העיצוביים, ולא פוגע בהם.

בואו נדבר על הפתרונות

  • צבעים "חסיני אש" – נקראים גם צבעים "תופחים", חלקם מיועדים לצביעת פנים וחלקם לצביעת חוץ. על הצבע  ניתן ליישם צבע גמר דקורטיבי בכל גוון.  עובי שכבת הצבע הנדרשת וזמן המיגון שהיא מאפשרת תלויה בסוג האלמנט הממוגן. במקרה של בחירה בצבע כאפשרות מיגון – שוחחו איתנו ואנו נספק בשמחה את הייעוץ המקצועי הנדרש לכם.
  • לוח חסין אש – פתרון זה מגלם בתוכו מיגון לקונסטרוקציית הפלדה, בדמות לוחות חסיני אש יעודיים שמייצרים מעין 'קופסה' המייצרת הגנה היקפית וגם תומכת בגמר האדריכלי הנדרש – ניתן לצבוע אותם בכל גוון מבוקש. לוחות אלו (דגם פרומטקט H) עשויים קלציום סילקט, אינם דליקים, וניתן להזמין אותם בעובי ובמידה הנדרשת.
  • התזה מינרלית – השיטה הנפוצה מכולם, במסגרתה מתיזים שכבת מגן מחוספסת על שלד הפלדה ומקנה לו הגנה של עד 4 שעות. מטבע הדברים, מיגון זה מתאים למקרים בהם קונסטרוקציית הפלדה אינה חשופה לעין מאחר שהגימור אינו "נקי".

ומכאן, איך מתקדמים?

לכל פרויקט מיגון תנאים ואילוצים משלו, ולכל חומר ייעוד ותקנים נדרשים משלו. זו הסיבה שמיגון פלדה נגד אש עושים רק עם גופים מומחים ובעלי ניסיון, וזו הסיבה שמהנדסי 'אלומות אש' הם הכתובת שלכם למיגון אפקטיבי ובטיחותי. אנו נדע לשקלל את הרכיבים השונים בפרויקט ולהציע את הפתרון שיספק את המיגון הטוב ביותר, בהתאמה מלאה לצרכים ההנדסיים והאדריכליים שנלווים לפרויקט.

מתלבטים לגבי המוצר הנכון למשימה?

יש לכם שאלות לגבי הרכב החומרים ודרך פעולתם?

המומחים שלנו ישמחו לייעץ ולענות לכם על כל שאלה בחיוג ל-03-9343001.

 לנוחותכם, כל דרכי הפנייה אלינו מפורטות בדף שבקישור זה.

תוכן עניינים

טכנולוגיות מתקדמות למיגון מאש

יצירת קשר

  Call Now Button