בד מעכב בעירה

מיגון לבדים על ידי יישום מעכב בעירה

חברת אלומות אש מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון מתקדם של פתרונות מיגון אש פסיביים, עם מוצרים מובחרים של יצרנים עולמיים מובילים העומדים בכל דרישות התקינה. החברה מציעה פתרונות מיגון אש לחומרים שונים שכוללים איטום מעברים מעשן ואש, מיגון מרחבים מוגנים, מיגון פלדה, מיגון מוצרי עץ, ועוד. בין היתר באלומות מציעים פתרונות למיגון לבדים ואריגים על ידי יישום מעכב בעירה עבור סוגים שונים של בדים ומוצרי טקסטיל לרבות שטיחים, וילונות וריפודים.

חשיבות מעכבי בעירה לבדים 

כיום דורשת התקינה תכנון ובניית מבנים עם מוצרים ומחומרים מעכבי בעירה שמונעים התפשטות שריפות. אולם בפועל, לא אחת אין זה מספיק והאש בכל זאת מתפשטת על גבי בדים שונים המכסים את החדר, בין אם מדובר בשטיחים, ריפודים, וילונות וכו'. למניעת בעיה זו מוצעים בשוק שני פתרונות. הפתרון הראשון מאפשר לקנות בדים המכילים חומרים מעכבי בעירה. בפועל, הפריטים המוצעים בשוק מוגבלים בהיצע שלהם ומחירם גבוה. הפתרון השני המוצע על ידי חברתנו הינו חומרים מעכבי בעירה המיושמים על גבי בדים ואריגים מסוגים שונים. במקרה של שריפה חומרים אלו סופחים חמצן וכך מעכבים את התפשטות האש בבד ובמבנה.

חומר מעכב בעירה בבדים

אנו משווקים חומר מעכב בעירה לבדים מסוג פיירברקס שטיחים המכונה גם פבריקסיל, המיוצר על ידי חברת Flame Seal האמריקאית. מדובר בחומר נוזלי ושקוף, ידידותי לסביבה, על בסיס מים, נטול ריח, פשוט ליישמו והוא מונע התפשטות של אש על גבי בדים, וילונות ושטיחים מבלי שישפיע על מרקם ואיכות הבד או ישאיר עליו סימנים. את הבד ניתן לרסס, להבריש או להטביל בחומר לאחר שעורבב היטב ויש ליישמו בשתי וערב בשתי שכבות, עד לקבלת כיסוי מלא. כמו כן, את החומר חשוב ליישם על גבי בד נקי מאבק ומגופים זרים או חלקים רופפים.  

חומר זה עומד בדרישות התקן האמריקאי והתקן הישראלי 755 ובתקן 5093 עבור וילונות מבד. הוא מסופק במיכלים בנפח של חמישה, עשרה ועשרים ליטרים ויש לו יכולת כיסוי של ארבעה עד חמישה מ"ר לליטר. 

הזמנת חומר מעכב בעירה בבדים

להזמנת חומר מעכב בעירה בבדים ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם אלומות אש טכנולוגיות מיגון בע"מ בטלפון 03-9343001 או במייל info@alumotesh.co.il.

תוכן עניינים

טכנולוגיות מתקדמות למיגון מאש

יצירת קשר

  Call Now Button