איטום צינורות מיזוג אויר

איטום צינורות מיזוג אויר הוא היבט מכריע בהבטחת בטיחות ויעילות מערכות מיזוג אוויר במרחבים מוגנים, כפי שמתווה הנחיות פיקוד העורף. בהתאם לתקנון זה, התקנת מזגן במרחב מוגן מחייבת איטום של צנרת וקידוח יהלום. תהליך זה עומד במפרט תקן שעבר בדיקות קפדניות של מכון התקנים הישראלי וקיבל אישור רשמי מפיקוד העורף.

תרחישים בהם צריך לבצע איטום צינורות מיזוג אויר

בתרחיש הראשוני, בשלב היציקה של המרחב המוגן, מקובע בתוך היציקה עצמה שרוול ברזל עגול בקוטר 70-100 מ"מ בנקודת היציאה המתוכננת של צנרת המזגן. חיוני לוודא את נוכחותו של שרוול זה בתכניות ההנדסיות, ובמידה וחסר ניתן לקבלו מספק יחידת האיטום. לעומת זאת, במקרה של בתרחיש של מרחב מוגן שקיים כבר במבנה, בו מתרחשת התקנת צנרת לאחר היציקה, מתבצע קידוח יהלום עגול של 70-100 מ"מ בנקודת היציאה המיועדת לצנרת המיזוג.

תהליך איטום הצינורות

התהליך של איטום צינורות מיזוג אויר במרחב המוגן כולל חמישה שלבים עוקבים. ראשית, מערכת האיטום מושחלת לתוך הקדח או השרוול המיועד לצנרת המזגן. לאחר מכן, צנרת המיזוג מושחלת למערכת האיטום. בשלב השלישי חוצבים בידוד מהצנרת בתוך מערכת האיטום בהיקף של 6 ס"מ. השלב הרביעי כולל יצירת איטום הרמטי בתוך מערכת האיטום לכל כבל וצינור בנפרד, תוך שימוש באטמים ייעודיים עד להשגת איטום מלא. לבסוף, מהדקים את הברגים של המערכות בעזרת מברג או מפתח ברגים.

חשוב לקחת בחשבון צנרת ניקוז מים, במיוחד אם היא מלווה את צנרת המיזוג. במקרים כאלה, השרוול או הקדח חייבים להיות מתוכננים נמוך יותר מהיחידה הפנימית כדי להקל על ניקוז מים תקין. בנוסף, ניקוז המים מהמזגן צריך לעבור אך ורק דרך מערכת האיטום באמצעות צנרת ברזל או נחושת, עם שילוב של ברז חירום לסגירה.

עלות איטום צינורות מיזוג אויר

עלות איטום צינורות מיזוג אויר מותנית בגורמים שונים כמו מורכבות ההתקנה, סוג מערכת האיטום בה משתמשים ודרישות ספציפיות של המרחב המוגן. התייעצות עם אנשי מקצוע או ספקים יכולה לספק הערכות עלויות מדויקות המבוססות על נסיבות אינדיבידואליות. לפרטים ותיאום איטום צינורות מיזוג אויר על ידי צוות המומחים של אלומות אש, השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם בהקדם האפשרי.

תוכן עניינים

טכנולוגיות מתקדמות למיגון מאש

יצירת קשר

  Call Now Button