איטום פסי צבירה

פסי צבירה הם מרכיבים חיוניים במערכות חלוקת חשמל, והם משמשים כמוליכים המובילים ומחלקים חשמל לאזורים שונים של בניין או מערך תעשייתי. מוטות מתכת או פסים שטוחים אלה מעבירים חשמל ביעילות על פני רמות מתח שונות. עם זאת, בשל הזרמים הגבוהים העוברים בהם, פסי צבירה עשויים ליצור חום משמעותי, וכל תקלה או קצר חשמלי עלולים לגרום לשריפות קטסטרופליות. הצטברות של אבק, לחות או מגע מקרי עם חומרים מוליכים עלולים להסלים את הסיכונים הללו, ולהוות איום משמעותי הן על חיי אדם והן על הרכוש. בהתאם, ועל מנת למנוע אסונות, רבים בוחרים לאטום את פסי הצבירה לכל מגע חיצוני. במידה ואכן ישנה תקלה כמו קצר, איטום פסי צבירה מונע התלקחות של שאר הרכיבים המקיפים ושריפות גדולות.

איטום פסי צבירה נגד סכנת התלקחות

כדי להפחית את הסיכונים הכרוכים בשימוש בפסי צבירה, ובראשם איום השריפה, משתמשים בטכניקות איטום שונות. מערכות פסי צבירה ממוקמות לרוב בתוך מתקנים מלאי גזים מבודדים או לחלופין הן מותקנות על מחסומים עמידים לאש. בנוסף ישנם ציפויים עמידים בפני אש או עטיפות העשויות מחומרים כמו תרכובות מבודדות או סיבים קרמיים שיכולים להכיל שריפות אפשריות ולמנוע את התפשטותן. מעבר לכך, איטום פסי צבירה מונע חדירת אבק, לחות ולכלוך שעשויים להצטבר על גבי הפסים, גורמים שיכלו להוביל לתקלות בפני עצמם. לאור אפשרויות האיטום הרבות, יש לפנות לגורם מומחה כמו חברת אלומות אש שיוכל להציע את פתרון האיטום המיטבי ולבצע את התקנתו כהלכה.

מניעת שריפות בחדרים נקיים

בחדרים נקיים, בהם מתרחש ייצור של חלקים מדויקים ורגישים או מחקר מדעי וחשוב, מתעצמת החשיבות של איטום פסי צבירה נגד סכנות שריפה. סביבות אלו דורשות תקני ניקיון גבוהים במיוחד כדי למנוע כל זיהום שעלול לסכן את שלמות המוצרים או הניסויים. פסי צבירה, בהיותם מרכיבים חיוניים בתשתית החשמל בחללים אלו, חייבים לא רק להבטיח בטיחות חשמלית אלא גם לעמוד בדרישות ניקיון מחמירות. כל אירוע שריפה בתוך חדר נקי עלול לא רק לשבש את הפעילות אלא גם לגרום לשחרור של חלקיקים או חומרים מזיקים, לסכן את הסביבה המבוקרת ולגרום נזק בלתי הפיך לציוד רגיש או לניסויים. לכן, איטום פסי צבירה בסביבות אלה משמש כאמצעי הגנה קריטי השומר הן על הבטיחות החשמלית והן על סביבת החדר הנקי נטולת זיהומים. לפרטים נוספים על פעולות איטום למניעת שריפות, צרו קשר עם אלומות אש עוד היום.

תוכן עניינים

טכנולוגיות מתקדמות למיגון מאש

יצירת קשר

  Call Now Button